Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki, a jeżeli nie skorzystasz z tej możliwości oznaczać to będzie jedynie, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Raporty

Raport Bieżący ESPI 9/2022

20.05.2022

Propozycja podziału zysku Spółki za rok 2021 r.

Zarząd FORBUILD S.A. z siedzibą w Końskich [dalej: Spółka] informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 20 maja 2022 r. Zarząd Spółki podjął uchwałę dotyczącą wniosku Zarządu w sprawie przeznaczenia zysku Spółki wypracowanego za 2021 rok.

Zgodnie z wnioskiem, Zarząd Spółki proponuje przeznaczenie zysku wypracowanego w 2021 roku w wysokości 8.605.169,12 zł w części na podwyższenie kapitału zapasowego Spółki w kwocie 4.585.169,12 zł oraz w części na wypłatę dywidendy w kwocie 4.020.000,00 zł tj. po 0,30 zł na 1 akcję.

Zarząd Spółki proponuje, aby zysk wypracowany w roku 2021, w części przeznaczonej na kapitał zapasowy zasilił zasoby rezerw kapitałowych Spółki, których poziom w opinii Zarządu, powinien zostać podniesiony, z uwagi na niepewność sytuacji spowodowanej sporami sądowymi oraz z uwagi na niezbędny rozwój i usprawnianie działania Spółki jak również niepewną sytuacją spowodowaną stanem epidemicznym wywołanym przez COVID-19 oraz trwającą wojną na Ukrainie.

Wniosek Zarządu, o którym mowa powyżej został w dniu dzisiejszym pozytywnie oceniony przez Radę Nadzorczą Spółki, która wyraziła zgodę na przeznaczenie części zysku wypracowanego w 2021 roku na wypłatę dywidendy, a w pozostałej części na podwyższenie kapitału zapasowego zgodnie z ww. wnioskiem Zarządu.

Spółka przypomina, iż ostateczna decyzja dotycząca podziału zysku netto za rok 2021 zostanie podjęta przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki.

Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Osoby reprezentujące Spółkę:
Dorota Walkiewicz – Członek Zarządu
Błażej Wiśniewski – Członek Zarządu
Tomasz Gierczyński – Prezes Zarządu