Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki, a jeżeli nie skorzystasz z tej możliwości oznaczać to będzie jedynie, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Raporty

Raport Bieżący ESPI nr 14/2022

17.06.2022

Otwarcie i zamknięcie obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia FORBUILD S.A. w dniu 17 czerwca 2022 roku bez dalszych czynności

Zarząd Forbuild S.A. („Spółka”) informuje, iż zwołane na 17.06.2022 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie („Zgromadzenie”) Zgromadzenie zostało otworzone oraz następnie zamknięte z uwagi na zaistnienie daleko idących niepewności prawnych, w jakich znalazła się Spółka w związku z poważnymi wątpliwościami co do reprezentacji i prawa głosu akcjonariuszy Spółki, wynikłymi z szeregu zdarzeń prawnych. Te niepewności prawne spowodowały brak możliwości przeprowadzenia Walnego Zgromadzenia Spółki, nienarażającego Spółki na podejmowanie na Zgromadzeniu nieistniejących względnie nieważnych uchwał oraz nienarażającego Spółki na kolejne wieloletnie spory prawne. Zarząd Spółki podejmie działania mające na celu usunięcie wskazanych niepewności prawnych oraz niezwłoczne odbycie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki.

Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne

Osoby reprezentujące spółkę:
Dorota Walkiewicz – Członek Zarządu
Tomasz Gierczyński – Prezes Zarządu