Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki, a jeżeli nie skorzystasz z tej możliwości oznaczać to będzie jedynie, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Raporty

Raport Bieżący ESPI 8/2020

06.05.2020

Informacja nt. udzielenia zabezpieczenia roszczenia o stwierdzenie nieważności uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

Zarząd FORBUILD Spółka Akcyjna z siedzibą w Końskich [Spółka, Emitent] informuje, że w dniu 6 maja 2020 roku do Spółki wpłynął odpis postanowienia Sądu Okręgowego w Kielcach VII Wydział Gospodarczy [Sąd] z dnia 27 kwietnia 2020 r. w przedmiocie wniosku powoda o udzielenie zabezpieczenia w sprawie z powództwa BETOMAX system GmbH & Co. KG z siedzibą w Neuss [Betomax] przeciwko Spółce o stwierdzenie nieważności uchwały nr 3 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 9 marca 2020 r. w sprawie przeznaczenia kapitału zapasowego Forbuild S.A. w Końskich utworzonego z zysku na dywidendę dla akcjonariuszy oraz wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy [Postanowienie].

Zgodnie z Postanowieniem, Sąd postanowił udzielić Betomax zabezpieczenia  roszczenia o stwierdzenie nieważności ww. uchwały poprzez wstrzymanie skuteczności ww. uchwały do czasu prawomocnego zakończenia postępowania w powyższej sprawie.

Jednocześnie Emitent informuje, że na dzień otrzymania Postanowienia Spółka nie otrzymała odpisu pozwu o stwierdzenie nieważności ww. uchwały.

Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Osoby reprezentujące Spółkę:
Dorota Walkiewicz – Członek Zarządu
Błażej Wiśniewski – Członek Zarządu