Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki, a jeżeli nie skorzystasz z tej możliwości oznaczać to będzie jedynie, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Raporty

Raport Bieżący ESPI 3/2022

28.01.2022

Aktualizacja informacji nt. postępowania sądowego w sprawie o nieistnienie uchwał walnego zgromadzenia – wstrzymanie skuteczności wyroków.

W nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 1/2022 dotyczącego wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 11 stycznia 2022 r. w sprawie uchwał Walnego Zgromadzenia Spółki, Zarząd FORBUILD S.A. [Spółka, Emitent] informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 28 stycznia 2022 r. powziął informację o wydaniu przez Sąd Apelacyjny w Krakowie postanowienia o wstrzymaniu skuteczności ww. wyroku Sądu Apelacyjnego oraz wyroku Sądu Okręgowego w Kielcach z dnia 21 lipca 2020 r. o którym Spółka informowała raportem bieżącym nr 16/2020.

Sąd Apelacyjny w Krakowie postanowił o wstrzymaniu skuteczności ww. wyroków do czasu zakończenia postępowania kasacyjnego wywołanego skargą kasacyjną Emitenta od ww. wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

O kolejnych istotnych zdarzeniach związanych z ww. postępowaniem, Spółka będzie informowała w trybie właściwych raportów.

Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne

Osoby reprezentujące spółkę:
Dorota Walkiewicz – Członek Zarządu
Błażej Wiśniewski – Członek Zarządu