Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki, a jeżeli nie skorzystasz z tej możliwości oznaczać to będzie jedynie, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Raporty

Raport bieżący ESPI nr 30/2024

17.06.2024

Aktualizacja informacji nt. niezakończonych postępowań sądowych toczących się z inicjatywy Betomax lub H. Jammersa przeciwko Spółce lub jej akcjonariuszom, o których Spółka informowała w dotychczasowych raportach bieżących

Zarząd FORBUILD Spółka Akcyjna z siedzibą w Końskich informuje, że w wykonaniu ugody kończącej spory z Betomax systems GmbH & CO KG („Betomax”), o której Spółka informowała w raporcie bieżącym ESPI nr 4/2024 z dnia 26 kwietnia 2024 roku oraz w wyniku złożenia w dniu 29 kwietnia 2024 roku do właściwych sądów pism zmierzających do zakończenia wszystkich postępowań sądowych toczących się (niezakończonych) z inicjatywy Betomax lub H. Jammersa przeciwko Spółce lub jej Akcjonariuszom o którym to fakcie Spółka informowała raportem bieżącym ESPI nr 19/2024, Sąd postanowieniem z dnia 10 czerwca 2024 roku (zostało doręczone Spółce w dniu 17 czerwca 2024 r.) umorzył postępowanie wywołane wniesioną apelacją przez powoda toczące się przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie pod sygn. akt I AGa 334/23  ( VII GC 59/20 sygn. akt postępowania przed Sądem Okręgowym w Kielcach, VII Wydziałem Gospodarczym), o którym Spółka informowała w raporcie bieżącym ESPI nr 21/2022 z 14.11.2022 r.

O kolejnych istotnych zdarzeniach (w szczególności wydaniu przez właściwe sądy kolejnych stosownych postanowień o umorzeniu postepowań), Spółka będzie informowała w trybie właściwych raportów.

Podstawa prawna:
art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne

Osoby reprezentujące Spółkę:
Dorota Walkiewicz – Członek Zarządu
Tomasz Gierczyński – Prezes Zarządu