Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki, a jeżeli nie skorzystasz z tej możliwości oznaczać to będzie jedynie, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Raporty

Raport Bieżący ESPI 1/2023

11.01.2023

Zawarcie przyrzeczonych umów nabycia nieruchomości

W nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 23/2022 w sprawie zawarcia warunkowych umów nabycia nieruchomości, Zarząd FORBUILD S.A. z siedzibą w Końskich [Emitent, Spółka] informuje, iż w dniu 11 stycznia 2023 r. pomiędzy Spółką jako Kupującym a firmą Ceramika Nowa Gala S.A. jako Sprzedającym zawarte zostały umowy przeniesienia [Umowy] na rzecz Emitenta prawa użytkowania wieczystego działek o łącznej powierzchni ok. 1,14 ha położonych w Końskich w obszarze przemysłowym na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” wraz ze znajdującymi się na tych działkach budynkami [Nieruchomości].

Łączna cena nabycia przez Emitenta Nieruchomości wynosi ok. 7,8 mln zł netto i będzie płatna przez Spółkę w dwóch równych ratach w ten sposób, że  pierwsza rata będzie płatna w dniu zawarcia Umów, a druga w terminie nie później niż do dnia 28 lutego 2023 r.

W pozostałym zakresie postanowienia Umów nie odbiegają od postanowień powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Spółkę ww. raportem bieżącym Nieruchomości zostaną przez Emitenta wykorzystane do zwiększenia obszaru magazynowania oraz produkcyjnego.

Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne

Osoby reprezentujące Spółkę:
Dorota Walkiewicz – Członek Zarządu
Tomasz Gierczyński – Prezes Zarządu