Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki, a jeżeli nie skorzystasz z tej możliwości oznaczać to będzie jedynie, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Raporty

Raport bieżący nr 1/2021

18.01.2021

Otrzymanie pozwu o zapłatę

W nawiązaniu do informacji przekazywanych przez Forbuild S.A. z siedzibą w Końskich [Spółka, Emitent] w raportach okresowych w zakresie spraw spornych, Zarząd Emitenta informuje, że w dniu 18 stycznia 2021 r. Sąd Okręgowy w Warszawie XXII Wydział Własności Intelektualnej doręczył Spółce, złożony przez byłego pracownika Spółki a obecnie członka Rady Nadzorczej Emitenta tj. Pana Artura Mączyńskiego, odpis pozwu o zapłatę kwoty ok. 1,75 mln zł wraz z odsetkami z tytułu korzystania przez Spółkę ze wzorów użytkowych oraz wzoru przemysłowego.

W ocenie Spółki roszczenie Powoda nie zasługuje na uwzględnienie w zgłoszonym zakresie, wobec czego po przeprowadzeniu analizy prawnej otrzymanego pozwu Emitent podejmie stosowne działania zmierzające do oddalenia powództwa.

O dalszych istotnych etapach postępowania Spółka będzie informować w trybie właściwych raportów.

Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Osoby reprezentujące Spółkę:
Dorota Walkiewicz – Członek Zarządu
Błażej Wiśniewski – Członek Zarządu