Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki, a jeżeli nie skorzystasz z tej możliwości oznaczać to będzie jedynie, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Raporty

Raport Bieżący EBI nr 10/2023

27.06.2023

Nałożenie kary pieniężnej przez GPW

Zarząd Forbuild S.A. z siedzibą w Końskich (Spółka, Emitent) informuje, że Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie uchwałą nr 622/2023 z dnia 26 czerwca 2023 roku nałożył na Spółkę karę pieniężną w wysokości 10.000 zł, przy maksymalnym wymiarze kary 50.000 zł.

W uzasadnieniu Zarząd Giełdy wskazał na niedochowanie przez spółkę FORBUILD S.A. wymogów co do trybu i warunków publikacji raportu rocznego za rok 2022, obowiązujących w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect. Zarząd Spółki wyjaśnia, iż opóźnienie publikacji raportu rocznego za rok 2022 wynosiło 2 dni.

Zarząd Spółki wskazuje, że zamierza w terminie 10 dni roboczych od daty przekazania Spółce decyzji o nałożeniu kary pieniężnej złożyć wniosek o ponowne rozpoznanie sprawy, a do czasu upływu terminu do złożenia tego wniosku, a w przypadku złożenia wniosku – do czasu jego rozpatrzenia, decyzja o nałożeniu kary pieniężnej nie podlega wykonaniu.

Podstawa prawna:
§ 3 ust. 1 pkt 13 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu „Informacje bieżące i okresowe w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect”

Osoby reprezentujące Spółkę:
Dorota Walkiewicz – Członek Zarządu
Tomasz Gierczyński – Prezes Zarządu