Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki, a jeżeli nie skorzystasz z tej możliwości oznaczać to będzie jedynie, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Raporty

Raport Bieżący ESPI 21/2022

14.11.2022

Aktualizacja informacji nt. wytoczonego powództwa przeciwko Spółce i Akcjonariuszom o ustalenie nieważności umów darowizn akcji – wyrok oddalający powództwo.

W nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 11/2019 dotyczącego wniesienia przez Betomax  systems GmbH & Co.KG z siedzibą w Neuss [Betomax] do Sądu Okręgowego w Kielcach VII Wydział Gospodarczy [Sąd] pozwu przeciwko Lechowi Pasturczakowi, Stanisławowi Pargieła, Arturowi Mączyńskiemu, Andrzejowi Pargieła [łącznie jako Darczyńcy] oraz Katarzynie Łuczyńskiej, Maciejowi Pasturczakowi, Alicji Nitek, Mateuszowi Mączyńskiemu, Wiktorii Laskowskiej, Filipowi Pargieła [łącznie jako Obdarowani] i Forbuild S.A. o ustalenie nieważności umów darowizn akcji Spółki zawartych przez ww. oraz informacji zamieszczonych w tym zakresie w raporcie okresowym za III kwartał 2022 r., Zarząd FORBUILD S.A. z siedzibą w Końskich [Emitent, Spółka] informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 14 listopada  2022 roku w godzinach wieczornych do Spółki wpłynął wyrok Sądu oddalający powództwo Betomax o ustalenie nieważności umów darowizn, o których mowa powyżej. Wyrok jest nieprawomocny. O kolejnych istotnych etapach ww. postępowania Spółka będzie informowała w trybie właściwych raportów.

Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne

Osoby reprezentujące Spółkę:
Dorota Walkiewicz – Członek Zarządu
Tomasz Gierczyński – Prezes Zarządu