Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki, a jeżeli nie skorzystasz z tej możliwości oznaczać to będzie jedynie, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia.

Raporty

Raport Bieżący ESPI 13/2022

15.06.2022

Aktualizacja informacji nt. śledztwa w sprawie nabycia aktywów o istotnej wartości – postanowienie o rozpoznaniu zażalenia na czynności prokuratora.

W nawiązaniu do raportów bieżących ESPI nr 6/2022 oraz 8/2022 dotyczących śledztwa w sprawie nabycia aktywów o istotnej wartości oraz postanowienia prokuratora o umorzeniu śledztwa w tym zakresie, Zarząd FORBUILD S.A. [Spółka, Emitent] informuje, że w dniu 14 czerwca 2022 roku w godzinach wieczornych Spółka powzięła informację o wydaniu przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach postanowienia o uwzględnieniu zażalenia zawiadamiającego tj. spółki BETOMAX systems GmbH & Co. KG z siedzibą w Neuss, Niemcy [BETOMAX] na czynności prokuratora polegające na nie doręczaniu BETOMAX postanowienia o umorzeniu śledztwa, o którym Spółka informowała raportem bieżącym ESPI nr 6/2022. Jednocześnie Prokuratura Okręgowa w Kielcach postanowiła doręczyć odpis ww. postanowienia o umorzeniu śledztwa ww. zawiadamiającemu.

Z treści ww. postanowienia na które nie przysługuje zażalenie wynika, że po stronie BETOMAX istnieje uprawnienie do złożenia zażalenia na ww. postanowienie o umorzeniu śledztwa. W świetle powyższego postanowienie prokuratora o umorzeniu śledztwa o którym Spółka informowała raportem bieżącym ESPI nr 6/2022 nie stało się prawomocne.

O kolejnych istotnych zdarzeniach związanych z ww. postępowaniem, Spółka będzie informowała w trybie właściwych raportów.

Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.

Osoby reprezentujące spółkę:
Dorota Walkiewicz – Członek Zarządu
Błażej Wiśniewski – Członek Zarządu